logo
Кафедра міжнародного менеджменту
Кафедра міжнародного менеджменту
logo
Кафедра міжнародного менеджменту
img

Новини кафедри


міжнародного менеджменту

- залучення практиків до навчального процесу, протягом  2023 – 2024 років (січень-квітень) відбулися гостьові лекції, онлайн-дискусії, вебінари з: операційним директором концерну Lantmannen Оленою Піскун на тему «Крос-культурний менеджмент. Україна-світ» (квітень 2023 року);  молодшим менеджером з персоналу (розвиток талантів) відділу управління персоналом Софією Станіславською на тему «Кар’єрні можливості у  міжнародній компанії «British American Tobacco» (жовтень 2023 року); заступником начальника митного поста «Західний» - начальником відділу митного оформлення 1 Київської митниці Олегом Пахомовим на тему «Митні органи України» (листопад 2023); випускником ОП, заступником директора з комерційних питань ТОВ «Газсьорф» Михайлом Лавренчуком на тему «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства у сфері імпорту промислового обладнання» (березень 2024); коуч-консультанткою з питань виходу на зовнішній ринок, креаторкою освітніх програм для підприємців, управляючою партнеркою консалтингової агенції Export Solutions, співзасновницею проекту Vilni, випускницею ОП Анастасією Битько на тему «Як підприємцям почати експортувати та де ви в цій системі?» (лютий 2023 року), «Основи експорту товарів та чого очікують від менеджерів зовнішньоекономічної діяльності» (квітень 2024 року); 
- можливість проходження здобувачами практики за кордоном та виконання випускних кваліфікаційних робіт за матеріалами іноземних компаній: «Cubic Verein» (Avstria, Innsbruck) 2023 року,  Voltica service (Польща, Вроцлав), Škoda Auto a.s. (Чехія, Млада Болеслав) у 2024 році;
- перманентний розвиток гаранта та членів групи забезпечення ОП (Програми «Creating export Academy in Ukraine» 01.08.-15.12.2022. та «Service export Ukraine» 04.10.2021-31.08.2022, розроблені Інститутом маркетингу (Естонія) у співпраці з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», розвиток мовної компетентності «Французька мова рівня Intermédiaire» 2022 р. в Центрі європейської освіти), активна участь у бізнес – івентах (Бізнес-форум «Ведення бізнесу в Україні: виклики та можливості» (червень 2023 року),  ІІ Міжнародний експортний форум: від відновлення України до глобального економічного процвітання (жовтень 2023 року), Шостий національний форум «Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення» (грудень 2023 року).

Онлайн-семінар «Організація експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану»

29 квітня-07 травня 2024 р. на базі кафедрі міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету був проведений науковий онлайн-семінар «Організація експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану» 24-29 квітня 2023 р. для науковців, докторантів, аспірантів, студентів та представників бізнесу.

Метою наукового онлайн-семінару є формування у слухачів/здобувачів комплексу знань з об’єктивних закономірностей, умов, процесів і специфічних особливостей організації експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану, а також набуття навичок їх практичного використання. Акцентовано увагу на:

-        сутності зовнішньоторговельних операцій та принципів їх здійснення, особливостей здійснення експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану;

-       суті принципів, норм та правил митно–тарифного регулювання;

-        основних процедур державного митного контролю в Україні; визначенні впливу митного тарифу на виробників та споживачів та теоретично- організаційні засади митної справи;

-        особливостях переміщення товарів через митний кордон України порядок нарахування та стягнення податкових платежів, які виникають при переміщенні товарів через митний кордон України;

-        порядку митного оформлення товарів в сучасних умовах.

Програма проведення наукового онлайн-семінару була наступна:

29.04.2024. Зовнішньоекономічна діяльність: сутність та особливості здійснення в умовах воєнного стану. Митна система України.

30.04.2024. Митні платежі як інструмент митного регулювання ЗЕД країни. Товарна номенклатура в митній справі.

01.05.2024. Вплив нетарифного регулювання на ЗЕД підприємства. Інструменти торговельного захисту.

02.05.2024. Митна та фактурна вартість товару: методи їх визначення. Характеристика системи митних режимів.

03.05.2024. Роль експертизи при проведенні митного контролю. Організація митного контролю.

04.05.2024. Класифікація товарів при здійсненні експортно-імпортних операцій. Незаконне переміщення предметів через митний кордон.

06.05.2024. Транспортне забезпечення експортно-імпортних операцій. Класифікація супровідних документів по зовнішньоторговельних операціях

07.05.2024. Визначення країни походження товарів з метою подальшого митного оподаткування. Митне регулювання зовнішньої торгівлі в зарубіжних країнах

В процесі обговорення учасниками та слухачами було відмічено наукову та практичну спрямованість онлайн-семінару та актуальність в сучасних умовах.

Лекція стейкголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Баб’яра Ігоря Олександровича

6 квітня 2024 року на базі кафедри міжнародного менеджменту в рамках тижня факультету міжнародної торгівлі та права відбулася лекція стейкголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Баб’яра Ігоря Олександровича, комерційного директора ТОВ "КЛС Україна", в рамках якої були обговорені питання щодо особливостей логістичного забезпечення зовнішньоторговельних операцій в сучасних умовах.  Було обговорено сучасні логістичні системи українських компаній та реалії сьогодення транспортно-логістичних компаній, студенти та викладачі задавали багато питань лектору-практику, що підкреслює актуальність даної теми та необхідність подальших зустрічей з нашим гостем.

р

20 березня 2024 року відбулася лекція випускника ОП «Менеджмент ЗЕД» та стейкголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Лавренчука М. М., заступника директора з комерційних питань ТОВ «Газсьорф». В рамках зустрічі були обговорені питання щодо особливостей здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємства у сфері імпорту промислового обладнання. Студенти отримали запрошення на співбесіду…
Дякуємо за цікаву зустріч, пишаємося випускником-практиком!!!
https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=47393&uk

Гостьова лекція стейголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Олександра Ткаленка

9 березня 2024 року відбулась гостьова лекція стейголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Олександра Ткаленка щодо сертифікації продукції в ЄС. Олександр Ткаченко
зосередив увагу присутніх студентів та викладачів на необхідності міжнародної сертифікації для компаній, які мають наміри працювати на світовому ринку та підвищувати конкурентоспроможність своєї продукції. В ході обговорення студенти відмітили актуальність  теми та виявили бажання щодо подальших подібних зустрічей. Щиро дякуємо нашому гостю та сподіваємось на плідну співпрацю!

01-05 квітня 2024 року студенти ДТЕУ в рамках Програми «Career Week-2024» мали змогу взяти участь у онлайн-зустрічах з компаніями-перспективними роботодавцями.  У середу 03 квітня відбувся майстер-клас «Міжнародна компанія: очевидні та неочевидні переваги для старту кар’єри». Представники Deloitte Шевлюк Вікторія (молодша спеціалістка з розвитку бренду роботодавця) та Білик Анна (старша спеціалістка з розвитку бренду роботодавця) презентували переваги для старту кар’єри в міжнародних компаніях. Зустріч стане у нагоді здобувачам ОП «Менеджмент ЗЕД» та «Міжнародний менеджмент», котрі готуються до співбесід, працюють над розробкою власної кар’єрної траєкторії.

Вітаємо з успішним захистом випускних кваліфікаційних робіт за ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» ОС бакалавр студентів груп 5-1з та 3-9сз, що відбувся 12.02.-15.02.2024.
Бажаємо реалізувати ваші амбітні проєкти!!!
Запрошуємо продовжити навчання у магістратурі!!!

Студентські канікули – час підготовки викладача до нового семестру…
17-18 січня 2024 року гарант ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» ОС бакалавр доцент кафедри міжнародного менеджменту ДТЕУ Оксана П’янкова взяла участь у навчальному онлайн-інтенсиві  «Перші кроки експортера».
Спікери - експерти Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», а також представники українського бізнесу.
Ключові питання: самооцінка експортних можливостей, пошук клієнтів на міжнародному ринку, особливості укладання зовнішньоекономічних договорів та питання валютного нагляду, митне оформлення товару, вимоги до продукції на ринку ЄС.
Актуально, цікаво, корисно…
Крок по кроку до успішного експорту!

Експортоорієнтований бізнес – криголам розвитку!!!

Шостий національний форум "Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення" (грудень 2023 року)
Зустрічі зі «старим» другом-стейкголдером  освітньої програми «Менеджмент ЗЕД»  Валерієм Королем, приємні нові знайомства, корисні знання та чудові перспективи для студентів. Без сумніву: експортоорієнтований бізнес – криголам розвитку!!!
Захоплюючі виступи Геннадія Чижикова,  Валерія Пекаря, Андрія Ремізова, Віталія Коваля, Михайла Непрана та інших спікерів.
З оптимізмом у майбутнє. Крок по кроку до успішного українського експортоорієнтованого бізнесу…
Проводимо час з користю для освітньої програми «Менеджмент ЗЕД», у перервах обговорюємо перспективи на 2024 рік.

Навчальний практикум E-Export Intensive 25.10.2023
Розвиваємо hard та soft skills в контексті 

E-Export  як можливості й перспективи відкриття власного бізнесу на світових маркетплейсах.
Навчальний практикум E-Export Intensive організований Укрпоштою та Програмою USAID   «Конкурентоспроможна економіка України».
Партнери проекту: Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації, Офіс розвитку підприємництва та експорту, Національний проєкт Дія.Бізнес, Торгово-промислова палата України, Payoneer та Disqover Agency.
Долучившись онлайн, дізналися: історії, які надихають започаткувати міжнародний бізнес; де шукати підтримку для розвитку власного проєкту; як ефективно експортувати товари з України.
Формат: онлайн-трансляція
https://www.youtube.com/watch?v=jse7vAfcPXA&ab_channel=%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%BF%D0%BE%D1%88%D1%82%D0%B0

24-25 жовтня 2023 року відбувся ІІ МІЖНАРОДНИЙ ЕКСПОРТНИЙ ФОРУМ:
ВІД ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ ДО ГЛОБАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ПРОЦВІТАННЯ

Торгово-промисловою палатою України захід проведено у гібридному форматі, що дозволило значно розширити аудиторію. Серед спікерів: представники Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Міністерства фінансів, Державної митної служби України, USAID, EU4Business, ECA, GIZ, вітчизняні експортери.
Представляти кафедру міжнародного менеджменту мала честь гарант ОП Менеджмент ЗЕД Оксана П’янкова, завідувач, викладачі та студенти кафедри взяли участь у Форумі в online форматі.
За результатами заходу: позитивні враження та безліч ідей для розвитку, зустріч з нашим стейкголдером Анастасією Битько, знайомство з Андрієм Ремізовим та Ольгою Гвоздьовою, домовленість про співпрацю з Офісом розвитку підприємництва та експорту в контексті розвитку ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
Крок по кроку до успішного експорту… 

17 жовтня в рамках проведення Днів кар’єри студенти 4 курсу ОП «Менеджмент ЗЕД» та  «Міжнародний менеджмент» взяли участь у вебінарі  «Кар’єрні можливості у  міжнародній компанії «British American Tobacco».
Спікер: Станіславська Софія, молодший менеджер з персоналу (розвиток талантів)  відділу управління персоналом, ознайомила студентів з міжнародним досвідом компанії, перспективами кар’єрного розвитку в українському бізнесі.
Маємо надію на розвиток співпраці ДТЕУ та представників міжнародного бізнесу.

04 жовтня 2023 року.
Нові кроки до успішного експорту…
Навчаємось експортувати до Німеччини зі Школою бізнесу Нова пошта та нашою випускницею стейкголдером Анастасією Битько.
Цікаво! Практично! Актуально!
Розвиваємо освітню програму Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності в контексті реалій сьогодення та акцентів бізнесу.

3 жовтня 2023 року відбулася чергова зустріч студентів з Олегом Пахомовим - заступником начальника митного поста - начальником  ВМО 1 митного поста "Західний" Київської митниці  Державної Митної Служби України, котрий багато років поспіль є стейкголдером ОП «Менеджмент ЗЕД» ОС бакалавр.

Цікаво, корисно та актуально!!! Дякуємо! Пишаємось знайомством та багаторічною співпрацею!!!

16 червня 2023 року студенти ОП «Менеджмент ЗЕД» відвідали зустріч з «Миронівським хлібопродуктом». Здобувачі мали нагоду ознайомитися з міжнародною фуд та агро-тех компанією, напрямами діяльності, ринками її присутності та концепцією кар’єрного розвитку.
Разом до успіху з МХП!!!

Вітаємо переможців!!!
Підводимо підсумки та обираємо стратегію розвитку…

13 червня 2023 року відбулася підсумкова зустріч гуртківців – менеджерів ЗЕД. В онлайн форматі учасники обмінялися думками щодо «наукових здобутків»  2022-23 навчального року.
Найкращі конкурсні роботи представили переможці 1 туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності 073 «Менеджмент»:
Лугова Катерина («Антикризове управління на експортоорієнтованих підприємствах»)
Рула Олександра («Розвиток суб’єкта ЗЕД в контексті торговельних воєн»)
Назарова Мар’ям Марія («Жіноче експортоорієнтоване підприємництво: економічний фронт»)

 Як у буремні часи розвивати експортоорієнтований бізнес? Як не просто пережити кризу, викликану війною,  а перетворитись на ефективного ризик-менеджера.  Коуч та troubleshooter – сучасні рятівники експортоорієнтованого суб’єкта…
Дякуємо за можливість команді ОП Менеджмент ЗЕД  (гаранту Оксані П’янковій та студентам-гуртківцям) долучитися онлайн до Бізнес-форуму «Ведення бізнесу в Україні: виклики та можливості», що відбувся 7 червня 2023 року.

Метою бізнес-форуму визначено надання українському бізнесу інформації про наявні можливості й грантові програми Уряду України та Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України", а також ефективні інструменти для відновлення та розвитку бізнесу.
Учасники форуму поділилися досвідом подолання викликів, спричинених повномасштабним вторгненням Росії в Україну, а саме про релокацію в безпечніші регіони, відновлення діяльності бізнесу, збереження та збільшення обсягів експорту в умовах війни.
Програма форуму передбачала динамічні панельні дискусії. Серед найбільш актуальних для менеджерів ЗЕД: «Виклики, що постали перед бізнесом та ринкові можливості для підприємств у період війни» та «Нові кордони: нарощування експорту для підтримки економічного розвитку та швидкого відновлення»

26 травня 2023 відбулося розширене засідання наукового гуртка «Менеджмент ЗЕД». Член групи забезпечення Слоква Марина Григорівна разом з гуртківцями студентами групи 2-6 та 3-7 презентовали результати дослідження релевантних ринків (за індивідуальною тематикою). 

Навчання протягом життя…
У середу 24 травня 2023 року гарант ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» доцент кафедри міжнародного менеджменту Оксана П’янкова відвідала Експертну зустріч «Можливості виходу на експорт. Молочний сектор». Спікерами проведено глибокий аналіз ринку молокопродуктів, визначено проблеми, екзогенні ризики та перспективи подальшої експортної експансії українських товарів.
Отримана інформація стане підґрунтям для подальшого практичного наповнення дисциплін «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства», «Організація зовнішньоторговельних операцій», актуалізації тем курсових та випускних кваліфікаційних робіт.

Вітаємо студентку групи 2-6 ОП «Менеджмент ЗЕД» Тетяну Гриценко з успішним проходженням Літньої школи в межах проекту Жана Моне Еразмус+ , що відбулася (15-19 травня 2023).
Пишаймося здобутками.

19 квітня 2023 року в контексті реалізації проекту «ПроПрофесії», ініційованого студентами ФМТП, залучено спікера-практика: Олену Піскун – операційного директора концерн Lantmannen. Тема лекції: «Крос-культурний менеджмент. Україна-світ».
Змістовно!Цікаво! Корисно!

4 квітня 2023 року гарант ОП «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» ОС бакалавр доцент кафедри міжнародного менеджменту Оксана П’янкова взяла участь у вебінарному проекті  «Тренди зовнішніх ринків».
Вебінарний проект організовано Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес у співпраці з компанією Pro-Consulting за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Серед спікерів першого вебінару «Тренди ритейлу та упакування»: Ольга Гвоздьова, радниця директора Офісу з розвитку підприємництва та експорту, експертка з дослідження зовнішніх ринків програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»; Андрій Мокряков, старший консультант компанії Pro-Consulting.
Під час вебінару учасники дізналися про: тренди, що вплинуть на роздрібні продажі в Європі; зміну частки найбільших супермаркетів під впливом Covid-19 та e-commerce; «секрети» упаковки для успішного продажу на полицях в країнах ЄС.
Отримана інформація буде корисною при викладанні дисциплін «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства» та «Експортний менеджмент», сприятиме формуванню фахових компетентностей майбутніх менеджерів ЗЕД.

Посилання на запис
https://www.youtube.com/watch?v=fXs2PANex9I&ab_channel=%D0%94%D1%96%D1%8F.%D0%91%D1%96%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81

Підвищуємо кваліфікацію та професійно розвиваємося 

Гарант ОП «Менеджмент ЗЕД» Оксана П’янкова успішно завершила навчання за програмою  «Creating export Academy in Ukraine» 01.08.-15.12.2022 (Certificate #109156, 128 год.)
Програма розроблена Інститутом маркетингу (Естонія) у співпраці з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»
Набуті знання стануть у нагоді при викладанні курсів «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства», «Експортний менеджмент», керівництві курсовими та випускними кваліфікаційними роботами.

Презентація проєкту Ж. Моне "Антикорпуційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України 


19 травня 2022 р. в он-лайн форматі на платформі Zoom було проведено презентацію проєкту за напрямом Ж. Моне «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» (EU AntiCor). Захід організовано Державний торговельно-економічний університет в рамках програми ЄС Еразмус + 101047968 - EU AntiCor — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH (Термін реалізації: 04.03.2022 р. – 03.03 2025 р.)
Захід відвідало 48 осіб (студенти ОС «Бакалавр», «Магістр», науково-педагогічні працівники, члени громадських організацій, працівники суб’єктів господарювання) з різних університетів України: Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Державний податковий університет Черкаський державний технологічний університет, Державний торговельно-економічний університет, Вінницький державний педагогічний університет, Академія праці, соціальних відносин і туризму, Українська академія друкарства, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, Одеський національний університет ім. Мечникова, Сумський державний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Національна академія статистики, обліку та аудиту, Інститут економіки промисловості НАН України, Інститут післядипломної педагогічної освіти, Інститут економіки промисловості НАН України.
У вітальних словах Анатолія Мазаракі , д.е.н., професора, ректора ДТЕУ, Світлани Мельниченко, д.е.н., професора, проректора ДТЕУ, Юлії Гончарової, к.ю.н., доцента, декана факультету міжнародної торгівлі та права, зосереджено увагу на тому, що від принциповості та незаангажованості представників державних органів залежить майбутнє нашої країни, її цілісність та європейська інтеграція як цивілізаційний вибір України і реалізація проєкту EU AntiCor стане одним із майданчиків для дуже серйозних дискусій на тему подолання корупції.
Також у заході взяв участь Петро Крайнік, менеджер, напрям Жан Моне Національний Еразмус+ офіс в Україні (проект ЄС), привітавши команду проєкту та учасників презентації, наголосивши, що в умовах війни надзвичайно важливо поширювати європейські студії, цінності, а також дискутувати про питання боротьби з корупцією для збереження соборності України як держави та як нації.
Під час заходу з презентацією виступили Тетяна Мельник, академічний координатор, д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету, Віталій Омельяненко , д.е.н., професор, Інститут економіки промисловості НАН України, Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка, Людмила Сєрова, к.е.н., доцент кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету, Андрій Олійник, к.е.н., старший викладач кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету, Гуляєва Людмила, к.е.н., доцент, Академія праці, соціальних відносин і туризму
Спікери зосередили увагу на наступних актуальних питаннях.
Актуальність проєкту зумовлюється складовою економічних реформ в Україні з огляду на поглиблення співпраці між Україною та ЄС у формі Угоди про асоціацію. Ключовими завданнями проєкту є підвищення обізнаності громадськості в Україні щодо ключових аспектів антикорупційної політики ЄС, надання можливості студентам ДТЕУ краще зрозуміти антикорупційну політику ЄС, активізація наукових досліджень сфері боротьби з корупцією, генерування знань та ідей, що дозволять посилити роль ЄС у боротьбі з корупцією в Україні у різних сферах діяльності та ін. В рамках реалізації проєкту EU AntiCor очікується реалізувати такі заходи: створення та викладання 3 курсів у сфері боротьби з корупцією в ЄС, 1 посібник «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України», дослідження «Антикорупційна політика в країнах ЄС та Україні», заходи для громадськості (конференція, вебінари, круглий стіл.)
Також свої проєкти анонсували Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (проєкт 101047919 — MEDITERreg
Кільце Середзеномор'я: регіональні студії), Сумський Державний Університет (проєкт ERASMUS-JMO-2021-MODULE – SKILLS4JOB – 101047867: Досвід ЄС щодо підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок для викладачів ННІ Бізнесу, економіки та менеджменту), Державний торговельно-економічний університет (Адвокатування європейських правил конкуренції)

Посилюємо компетенції: тренінг з практики обліку зовнішньоторговельних операцій та складання фінансової звітності компанії в 1С:Підприємство 8.3

Викладачі кафедри прийняли участь у тренінгу практичних навичок обліку ЗТО та складання форм фінансової звітності міжнародної компанії. Провів тренінг к.е.н., асистент кафедри Олійник А. А.

Викладачі ознайомились з принципами бухгалтерського обліку, набули практики обліку господарських операцій з постачання, реалізації товарів та послуг на внтрішньомута зовнішніх ринках. Розглянули особливості обліку банківських, валютних, експортно-імпортних операцій та оподаткування суб'єкта ЗЕД.

 За результатами тренінгу співробітники визначили за необхідне провадження практики аналізу та оцінки студентами усіх форм фінансової звітності підприємства з метою підвищення їх конкурентоспроможнсті та сприяння майбутньому кар'єрному росту.

Захоплююча подорож на "Оболонь"

Студенти Київського національного торговельно-економічного університету зі своїм наставником, доцентом кафедри зовнішньоекономічної діяльності Стукач Т.М., к.е.н.  завітали на найбільше підприємство країни з виробництва безалкогольних та слабоалкогольних напоїв ПАТ «Оболонь».

Екскурсія запам’яталась високим рівнем організації, змістовою наповненістю та доступністю подачі інформації. Студенти ознайомились з історію створення заводу, його місію, надбання, виробничі та експортні потужності. Приємно, що компанія у складі якої - головний завод у Києві з віддаленими виробництвами в Олександрії та Чемерівцях Хмельницької області, два дочірні підприємства — «Пивоварня Зіберта» (Фастів, Київська обл.) та «Красилівське» (Красилів, Хмельницька обл.), а також підприємства в Бершаді, Коломиї, Охтирці, Рокитному є знаною та бажаною не лише в Україні, а й на ринках ще 58 країн світу.

Студенти отримали вичерпні відповіді на свої численні запитання щодо ресурсів, які використовує компанія, якості продукції, технології виробництва та ін.. На власні очі вони змогли побачити унікальну систему технологічних процесів виробництва напоїв, найбільші бродильні танки, потужні лінії розливу, а також зробити пам’ятні знімки.
Наприкінці екскурсії студенти на добру згадку про завод отримали фірмові сувеніри «Оболонь».

Екскурсія університетом та тренінг зі стратегії особистого розвитку для учнів Києва

8 жовтня 2019 року викладачами кафедрою зовнішньоекономічної діяльності підприємства було проведено ознайомчу екскурсію нашим університетом для учнів школи №148 Дарницького району м. Києва. Координатором заходу була доцент кафедри Стукач Тетяна Миколаївна.
В рамках зустрічі доцентом кафедри Студінською Галиною Яківною проведено тренінг зі стратегії особистого розвитку для школярів. Також гості ознайомились з можливостями кафедри та університету у сприянні всебічного особистого та професійного розвитку.

Засідання студентського наукового клубу "Міжнародник"

31 травня 2017 року викладачами кафедри міжнародних економічних відносин було проведено засідання студентського наукового клубу «Міжнародник» за участю студентів 3 курсу ФМТП та викладачів кафедри міжнародних економічних відносин Коровайченко Н.Ю., Головачової О.С., Кам'янецької О.В. у формі брейн-рингу на тему: «Міжнародна торговельна політика».

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Міжнародна економіка»

06-07 квітня  2017 року на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 09.12.2016 № 1495 у Київському національному торговельно-економічному університеті проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Міжнародна економіка».

У гості до КНТЕУ завітали 62 студенти-переможці І етапу (42 - ОС «бакалавр», 16 - ОС «магістр»)  з 36 вищих навчальних закладів 14 регіонів України серед яких Кив, Харків, Львів, Дніпро, Тернопіль, Вінниця,  Запоріжжя, Суми, Полтава, Маріуполь, Одеса, Чернівці, Миколаїв.

Учасники вирішували конкурсні завдання, які складалися з розв'язання комплексної ситуаційної задачі та комп'ютерного тестування. Запропоновані завдання варіювалися відповідно до освітнього ступеня учасників олімпіади і передбачали інтеграцію комплексу професійних знань, умінь та навичок з блоку фахових дисциплін та застосування творчого підходу.

Оцінювання конкурсних завдань здійснювали кваліфіковані члени журі, до складу якого увійшли: Мазаракі А.А. – д.е.н., професор, академік Національної академії педагогічних наук України, Ректор Київського національного торговельно-економічного університету; Мельник Т.М. – д.е.н., професор, зав. кафедри міжнародних економічних відносин КНТЕУ; Кудирко Л.П. – к.е.н., професор, професор кафедри міжнародної економіки КНТЕУ; Резнікова Н.В. – д.е.н., професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Белінська  Я.В. – д.е.н., професор,  зав. кафедри міжнародної економіки Університету державної фіскальної служби України; Сіденко В.Р. –  д.е.н.,  член-кор. НАН України, наук. консультант з економічних питань  Центру наукових і політичних досліджень імені О. Разумкова;  Савельєв Є.В. – д.е.н., професор, зав. кафедри міжнародної економіки Тернопільського національного економічного університету; Хаджинов І.В. – д.е.н., професор, проректор з наукової роботи,  професор кафедри міжнародної економіки Донецького національного університету;  Войтко С.В. – д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародної економіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» ім. Ігоря Сікорського; Орловська Ю.В. – д.е.н., професор, зав. кафедри  міжнародної економіки ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»; Ільницький Д.О. – д.е.н., професор кафедри  міжнародної економіки ДВНЗ Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

ПРИЗЕРАМИ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА»  стали:

ОС «БАКАЛАВР»

диплом

І ступеня

Горячка

Анастасія Ігорівна

Національний університет «Львівська політехніка»

диплом

ІІ ступеня

Дем’янова

Юлія Олексіївна

Донецький національний університет імені Василя Стуса

диплом

ІІІ ступеня

Зоідзе

Катерина Іракліївна

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

диплом

ІІІ ступеня

Король

Аліна Олександрівна

Сумський державний університет

ОС «МАГІСТР»

Диплом

 І ступеня

Милашевський 

Дмитро Петрович

Київський національний торговельно-економічний університет

Диплом

 ІІ ступеня

Пасічна

Дарина Романівна

ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

диплом

ІІІ ступеня

Симоненко

Олена Володимирівна

Інститут міжнародних відносин

КНУ ім. Тараса Шевченка

          

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ!

РЕЙТИНГ ВНЗ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

«МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА»

ОС «БАКАЛАВР»

ВНЗ

ПІБ

Результат вирішення задач

Результат тестування

Загальна оцінка (макс. 100)

Рейтинг

1

Національний університет «Львівська політехніка»

Горячка Анастасія Ігорівна

56,5

26

82,5

1

2

Донецький національний університет імені Василя Стуса

Дем’янова Юлія Олексіївна

59

12

71

2

3

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

Зоідзе Катерина Іракліївна

46

22

68

3

4

Сумський державний університет

Король Аліна Олександрівна

52

16

68

3

5

КНУ імені Тараса Шевченка

Варський Володимир-Дмитро Васильович

30,5

34

64,5

4

6

КНТЕУ

Шкваровська Яна Геннадіївна

41

23

64

5

7

КНУ імені Тараса Шевченка

Яценко Валерія Олександрівна

27,5

34

61,5

6

8

КНТЕУ

Голоднюк  Тетяна Сергіївна

32,5

28

60,5

7

9

КНУ, Інститут міжнародних відносин

Нагурський Олексій Вікторович

32

27

59

8

10

Запорізький національний технічний університет

Коновальчук Антон Юрійович

23,5

32

55,5

9

11

ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

Клещенок Тетяна Олександрівна

25,5

26

51,5

10

12

Львівський національний університет імені Івана Франка

Матуляк Ілона Олександрівна

21,5

25

46,5

11

13

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка

Мельник Ганна Анатоліївна

19,5

27

46,5

12

14

Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського

Шевченко Сергій Володимирович

18

27

45

13

15

Сумський державний університет

Дрофа Анна Олександрівна

14,5

29

43,5

14

16

Львівський національний університет імені Івана Франка

Печер Назар Володимирович

20,5

23

43,5

15

17

Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Ткаленко Наталія Олегівна

19

24

43

16

18

Маріупольський державний університет

Губенко Вікторія Євгенівна

17,5

24

41,5

17

19

КНУ, Інститут міжнародних відносин

Голик Євгенія Ігорівна

16,5

24

40,5

18

20

Запорізький національний університет

Ганжа Анна Анатоліївна

20

20

40

19

21

Університет державної фіскальної служби

Омельченко Марія Миколаївна

18

22

40

20

22

ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури

Сергієнко Кирило Костянтинович

18,5

21

39,5

21

23

Національний транспортний університет

Шлапак Анастасія Анатоліївна

18,5

21

39,5

22

24

Національний технічний університет «КПІ»

Литовченко Владислав Анатолійович

17,5

21

38,5

23

25

ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

Юрченко Катерина Вікторівна

11,5

27

38,5

24

26

Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Козирєва Катерина Михайлівна

21

17

38

25

27

Національний технічний університет «КПІ»

Кугій Анна Андріївна

10,5

27

37,5

26

28

Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

Івоняк Наталія Дмитрівна

15

22

37

27

29

Тернопільський національний економічний університет

Шимків Марія Миколаївна

12,5

24

36,5

28

30

Тернопільський національний економічний університет

Коханська Марія Вікторівна

16,5

18

34,5

29

31

ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури

Хлівецька Майя Олександрівна

14,5

20

34,5

30

32

Запорізький національний університет

Зубко Євгенія Миколаївна

17

16

33

31

33

Національний транспортний університет

Муленко Володимир Миколайович

14

19

33

32

34

Одеський національний морський університет

Літвіненко Олена Ігорівна

14,5

18

32,5

33

35

Вінницький національний аграрний університет

Вовк Валерія Юріївна

10,5

21

31,5

34

36

ВТЕІ КНТЕУ

Завальнюк Іван Васильович

11

20

31

35

37

Полтавський університет економіки і торгівлі

Довбня Надія Володимирівна

9

21

30

36

38

Національний університет харчових технологій

Титаренко Світлана Миколаївна

6,5

23

29,5

37

39

Одеський національний морський університет

Коцюбенко Катерина Олександрівна

11,5

16

27,5

38

40

Львівський національний аграрний університет

Шоломович Ірина Богданівна

12,5

15

27,5

39

41

Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського

Лоскутова Юлія Валеріївна

7,5

19

26,5

40

42

Одеський національний політехнічний університет

Лозовська Олена Анатоліївна

1,5

24

25,5

41

43

Національний університет харчових технологій

Мазяр Ольга Олександрівна

10

15

25

42

44

Донбаський державний технічний університет

Войтова Катерина Олександрівна

6,5

16

22,5

43

45

Вінницький національний аграрний університет

Андрощук Марія Володимирівна

8

14

22

44

46

Одеський національний політехнічний університет

Лозовська Людмила Анатоліївна

0,5

20

20,5

45

ОС «МАГІСТР»

         

ВНЗ

ПІБ

Результат вирішення задач

Результат тестування

Загальна оцінка (макс. 100)

Рейтинг

1

КНТЕУ

Милашевський  Дмитро Петрович

48

33

81

1

2

ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

Пасічна Дарина Романівна

44

27

71

2

3

КНУ ім. Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин

Симоненко Олена Володимирівна

32

36

68

3

4

КНУ імені Тараса Шевченка

Хома Олег Володимирович

23

34

57

4

5

Сумський державний університет

Педич Анна В’ячеславівна

17

35

52

5

6

Університет державної фіскальної служби

Федорчук Ольга Святославівна

14

35

49

6

7

Львівський національний університет імені Івана Франка

Богач Юлія Ігорівна

14

33

47

7

8

Національний транспортний університет

Матвієнко Катерина Миколаївна

14

30

44

8

9

Національний університет «Львівська політехніка»

Свистак Яна Юріївна

17

25

42

9

10

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

Гроховська Аліна Станіславівна

16

25

41

10

11

Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Шурміль Марина Ігорівна

18

22

40

11

12

Національний університет харчових технологій

Пулій Оксана Василівна

8

31

39

12

13

Львівський національний аграрний університет

Федак Наталія Євгенівна

12

26

38

13

14

Житомирський національний агроекологічний університет

Раус Ярослав Володимирович

12

25

37

14

15

Житомирський національний агроекологічний університет

Сич Інна Андріївна

10

25

35

15

16

Полтавський університет економіки і торгівлі

Чайка Костянтин Вікторович

4

23

27

16

         

Вітаємо нову когорту магістрів з успішним завершенням навчання

З 16 по 24 січня 2017 року відбувався публічний захист випускних кваліфікаційних робіт на кафедри міжнародних економічних відносин. Екзаменаційна комісія № 58 та №60 із захисту випускних кваліфікаційних робіт Київського національного торговельно-економічного університету. Голова Екзаменаційної комісії №58 – Король Валерій Володимирович, віце-президент Торгово-промислової палати України. Екзаменаційна комісія №60 працювала під головуванням доктора економічних наук, професора кафедри міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету – Кальченка Тимура Валерійовича.

На засіданні Екзаменаційної комісії №60 представили свої випускні кваліфікаційні роботи студенти спеціальності 8.03060104 «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» Київського національного торговельно-економічного університету. Тематика випускних робіт охоплювала актуальні питання розвитку міжнародної торгівлі, управління зовнішньоекономічною діяльністю суб’єктів господарювання, підвищення ефективності експортно-імпортної діяльності підприємств. Найкращими екзаменаційна комісія визнала випускні роботи Софії Скороходової, Катерини Баширової, Яни Коркохи, Наталії Колошко, Вікторії Федорчук, Анастасії Крилової, Вікторії Чеченкової, оцінивши їх захист на «відмінно».

На засіданні Екзаменаційної комісії №58 представили свої випускні кваліфікаційні роботи студенти спеціальності 8.030501301 «Міжнарродна економіка» Київського національного торговельно-економічного університету. Тематика випускних робіт охоплювала питання співробітництва України з міжнародними організаціями, побудови ефективних торговельно-економічних зв’язків України з країнами ЄС, реалізації експортного потенціалу України на світових ринках. Найкращими екзаменаційна комісія визнала випускні роботи Юлії Тимошенко, Юлії Власюк, Анастасії Пєскової.

Наразі, в цілому методичний та науково-практичний зміст випускних кваліфікаційних проектів (робіт) студентів – випускників обраної спеціальності були високо оцінені  екзаменаційною комісією  та були рекомендовані до отримання дипломів з відзнакою.

Вітаємо нову когорту магістрів з успішним завершенням навчання. Бажаємо успіхів у подальшому професійному становленні!

День гостинності на кафедрі міжнародних економічних відносин

30 листопада 2016 року на День гостинності до університету завітали учні 11 класів навчально-виробничого комплексу № 30 «ЕкоНад» м. Києва.

Директор центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Людмила В’ячеславівна проінформувала майбутніх студентів про особливості вступної компанії 2017 року.

Факультет міжнародної торгівлі та права презентувала декан Ладиченко Катерина Іллівна, яка розповіла про специфіку підготовки фахівців та спеціальності.

Знайомство з університетом було продовжено на кафедрі міжнародних економічних відноси, де доцент Головня Юлія Ігорівна та старший викладач Слоква Марина Григорівна розповіли учням про історію кафедри, спеціалізації за якими здійснюється підготовка, учбовий процес, навчальні дисципліни та можливі посади при працевлаштуванні.

Особливе зацікавлення у відвідувачів викликала екскурсія по університету, спеціалізованих лабораторіях, аудиторіях, бібліотеці, спортивних залах, закладах харчування. Гості отримали багато вражень та позитивних емоцій.

Комерційна дипломатія в світі та в Україні

У листопаді 2016 року викладачами кафедри міжнародних економічних відносин було проведено засідання студентського наукового клубу «Міжнародник» за участю студентів 2 курсу ФМТП та викладачів кафедри міжнародних економічних відносин Коровайченко Н.Ю., Головачової О.С., Кам'янецької О.В. на тему: «Комерційна дипломатія в світі та в Україні: шляхи залучення прямих іноземних інвестицій».

Було представлено доповіді та відбулося обговорення питань:

Методи комерційної дипломатії із сприяння залученню прямих іноземних інвестицій.

Інструменти політики держави із залучення прямих іноземних інвестицій та роль дипломатичних представництв країни за кордоном у її реалізації.

Зарубіжний досвід організації роботи дипломатичних представництв країни за кордоном із залучення прямих іноземних інвестицій. Робота економічних відділів посольств України за кордоном із залучення прямих іноземних інвестицій (Ізраїль, Великобританія).

Організація експорту зернових в рамках підписання Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом

25 листопада 2016 року  на кафедрі міжнародних економічних відносин для студентів спеціальності «Міжнародна економіка»  ОС «Бакалавр» відбулася лекція головного менеджера з виконання контрактів ТОВ „Український аграрний холдинг”, випускника кафедри Борнусова Дмитра Олеговича  на тему „Організація експорту зернових в рамках підписання Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом”.

              Лектор ознайомив студентів з основними положеннями Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом в частині експорту сільськогосподарської продукції, наголосив на проблемних питаннях. Та перспективах для України.

25.11.2016
42433
3843
остання редакція 21.05.2024
43339